HTC Desire 816, Avrupa’da satışta!

2014 yılı itibariyle HTC’nin en dikkat çeken telefonunu One  M8 olsa da, satış rakamları itibariyle yüksek rakamlara ulaşacak cihaz Desire 816 olacak gibi gözüküyor. Şubat ayı sonunda düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılan Desire 816, ilk olarak sadece Çin’de ön siparişe açılmış ve kısa bir süre içerisinde 1 milyonun üzerinde ön sipariş alarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Uzak doğuda yoğun bir ilgiyle karşılaşılan Desire 816 bu kez de Avrupa kıtasındaki kullanıcılarıyla buluşmaya başladı. Bir süredir perakende mağazaların ön siparişinde satılan cihaz, şimdi de Romanya’da resmen satışa sunuldu. 405 dolar etiket fiyatı ile satışa sunulan Desire 816’nın önümüzdeki günlerde Avrupa genelinde satışa sunulması bekleniyor.

HTC Desire 816 inceleme

Sahip olduğu tasarım ve orta seviye özellikleri ile göz doldurmayı başaran Desire 816; 5.5 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüklü ekrana sahip. Qualcomm cephesinden 1.6GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemciye sahip akıllı telefonun bellek kısmında 1.5 GB RAM kullanılmış. Ayrıca cihazın 8GB depolama ve microSD kart desteği de mevcut.

BoomSound stereo hoparlör, Android 4.4 KitKat işletim sistemi, Sense 5.5 kullanıcı arayüzü, 13MP çözünürlüklü arka kamera, 5MP ön kamera ve 2.600mAh kapasiteli pile sahip akıllı telefonun önümüzdeki haftalarda Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir