HTC DESIRE 500 İNCELEMESİ

2

Orta seviyelerdeki kullanıcılar hedef alınarak üretilmiş olan Htc Desire 500 model teflonunu inceleme fırsatı bulduk. Ayrıntılarını sizinle paylaşacağımız telefonun ilk olarak fiyatından bahsedebiliriz. Pek çok akıllı telefonun aksine uygun fiyatlarda sunuluyor. Şu an piyasada telefonu 800 ile 900 TL arasında satın almak mümkün.

Htc Desire 500 incelemesi 2

Fiyatına göre teknik özellikleri ve performansı da bizden geçer not alan telefonun gayet şık bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.  Görüntüsü güzel ancak plastik malzeme kullanıldığı kolaylıkla fark edilebiliyor. Plastik arka kapak çıkarılıp bataryaya ulaşılabiliyor. Bataryasının özellikleri gayet tatmin edici. Çünkü yaptığımız testlerde bir günden daha fazla dayanan bir pil ömrü ile karşılaştık.

 

Htc Desire 500 incelemesi 4

Htc Desire 500 çift sim kartı desteği de sunuyor. İki sim kartını tek telefonda taşımak isteyenlerin rahatlıkla kullanabileceği bir model. 4, 3 inch ekranı ile bile yerli büyüklükte olduğunu hissettiren telefon 480×800 piksel çözünürlüğü ile biraz zayıf kalsa da orta seviyelerdeki kullanıcılar için ideal denilebilecek boyutlarda.  Kameralar da HTC kaliteden ödün vermemiş. Ön kamerası 1,6 mp arka kamerası da 8,0 mp. Üstelik led flaşı da bulunuyor yaptığımız denem çekimlerinde gayet başarılı bir performans aldık.

 

En güzel özelliği ise VİdeoPic özelliğinin bulunması bu sayede video çekerken aynı anda fotoğraf da çekebiliyoruz. Htc Desire 500 Android 4.1.2 sürümü yüklü olarak karşımıza çıktı. Ancak android 4.2.2 sürümüne yükselterek performansını arttırmak mümkün. 4 çekirdekli işlemcisi ve 1,2 Ghz hızıyla performans açısından tam not veriyoruz ancak hafızası için aynı şeyi söyleyemiyoruz.  Çünkü Yalnızca 4 Gb hafıza ile geliyor ve bu hafızanın yalnızca 1 gb’tı kullanılabiliyor.

Neyse ki micro sd yuvası bulunuyor bu sayede 64 gb ta kadar hafızası arttırılabiliyor. Farklı renk seçenekleri ile birlikte sunulan bu model fiyatı düşünüldüğünde satın alınabilecek bir model olarak karşımıza çıkıyor.

2 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir