HP PAVİLİON SLEEKBOOK 15-B011ET İNCELEMESİ

4

Dizüstü bilgisayar üreticilerinden kendine has tasarımları ile sıyrılan HP karşımıza yepyeni özelliklerle donatılmış bir dizüstü bilgisayarla çıkıyor. HP çok beğenilen Pavilion model dizüstü bilgisayarların devamı niteliğinde olan bu ürünü tasarlamış. Hp Pavillion Sleekbook 15-b011et klasik laptoplardan vazgeçemeyenler için ideal bir cihaz. Her ne kadar günümüzde Ultrabook’larda yepyeni tasarımlar ve üretimler piyasaya çıksa da, dizüstü bilgisayarların tahtını indirecek kadar bir satış grafiği yakalanmadı.

HP Pavilion Sleekbook 15-b011et 3

HP markası da bunu bilerek son bilgisayarını klasik notebook şeklinde tasarlamış. Bu cihazın teknik özelliklerinden önce dış görüntüsüne bir göz gezdirelim. İlk baktığınızda HP markasının daha önce piyasaya sunduğu dizüstü bilgisayarlardan pek bir fark olmadığını görebilirsiniz. HP her zamanki beğenilen klasik kasasını bu cihazda da kullanmış. Parlak siyah kasa ilk bakışta kaliteli bir izlenim bırakıyor. Bu sade ve kaliteli görüntüsü klasik tasarımlardan hoşlananlar için birebirdir. Ekranının büyüklüğüne baktığımızda, 15,6 inçlik son derece ideal büyüklükte bir ekranla karşılaşıyoruz. LED ekrana sahip bilgisayarın etrafı da HP’nin her zaman yaptığı gibi kalın bir çerçeve ile kaplanmış. Renk kalitesi arıyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Çünkü son derece parlak bir ekrana sahip ve bu parlaklık ekranın renklerini daha canlı ve güzel göstermeye yardımcı oluyor. Bilgisayarın en üstünde her zamanki gibi bir web kamerası bulunuyor. Yüksek çözünürlüye sahip bu kamera ile sevdiklerinizle çok rahat görüşmeler yapabilirsiniz. Dış görünüşü kadar ağırlığı ile de pek çok kişinin beğenisini kazanıyor. HP Pavilion Sleekbook 15-b011et model cihazın ağırlığı sadece 2 kilogram. Bu hafifliği sayesinde pek çok yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

HP Pavilion Sleekbook 15-b011et 2

Ultrabook kadar olmasa da yine de ince bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın kalınlığı sadece 2,1 cm. Dış görünüş olarak son derece tatmin edici olan bu modelin performansına da değinelim. Cihazı satın aldığınızda Windows 8 işletim sistemi ile donatılmış olduğunu görüyorsunuz. Bu hem kullanım kolaylığı sağlıyor hem de hızını arttırıyor. İşlemcisinin ise Intel Core i5 olduğunu görebilirsiniz. Hızının da gayet yeterli derecede olduğunu görebiliyoruz. Bunu 1,7 ghz’lik işlemcisi ve 8 GB kapasiteye sahip diski ile başarıyor. Sleekbook 15-b011et cihazının sabit diski tam olarak 750 GB’lık alana sahip. Bu disk alanı ile fotoğraf müzik ve filmlerinizi ekstra sabit diske ihtiyacınız olmadan kayıt edebilirsiniz. Son olarak Cihazın klavyesinde bakmak gerekirse, klasik HP klavyesini görebiliyoruz. Bu standart klavye de numerik tuşlar da bulunuyor. Yön tuşlarında ise daha ufak tuşların kullanıldığını görmek mümkündür.

HP Pavilion Sleekbook 15-b011et 1

 

 

 

 

4 Responses

  1. Serhat Atasoy

    tasarımı son derece şık fiyatı makül ise ben almayı düşünüyorum. Nvidia GeForce GT630M 2 GB DDR3 ekran kartıda Pes 2013 ve gelecek 3 seneyi kaldırır bence makül

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir