HP ENVY TOUCHSMART 4 İNCELEMESİ

2

Bir bilgisayar devi olan HP, sektördeki isminin altını çıkardığı yeni bilgisayarı HP ENVY TouchSmart 4-11110et ile belirgin bir şekilde çiziyor. Hp’nin Ultrabook modellerinden biri olan TouchSmart 4-11110et, dokunmatik bir ekrana sahip. Alüminyumdan yapılmış şık bir gövde tasarımına sahip olan bilgisayarın ses sistemi de son derece dikkat çekici. Subwoofer kullanılmış olan cihazda Beats Audio ses sistemi kullanılmış.

HP ENVY TouchSmart 4 inceleme

 

1.7 GHz hızına sahip olan İntel Core i5 3317U işlemcisiyle son derece hızlı ve 64 bit özelliklerine de uyumlu. Bellek kullanımı açısından kullanıcılara 16 GB kapasite sunan HP ENVY TouchSmart 4-11110et’de iki adet de DIMM girişi bulunuyor. Kullanıcılar bilgisayara sahip olduklarında 8 GB kapasiteli bir hafıza sunulmuş oluyor. Piyasadaki benzerlerine göre standart dışı özelliğiyle göz dolduran HP ENVY TouchSmart 4-11110et, sabit disk olarak 500 GB’lık bir kapasiteye sahip. Cihazda ayrıca 32 GB kapasiteli SSD de bulunuyor.

 HP ENVY TouchSmart 4

HDMI çıkışıyla beraber dokunmatik ekranındaki hassasiyet de göz doldurucu. Batarya özellikleri arasında stand by pozisyonunda elde edilen tasarruf da kullanıcılar için önemli bir özellik. 14 inchlik bir ekrana sahip olan HP ENVY TouchSmart 4-11110et’nin çözünürlüğü ise 1366 x 768 gibi iyi bir seviyede. Bellek kartı okuyucusu da bulunan bilgisayarın 3.0’lık iki tane USB’si de mevcut. Cihazın sol kısmındaki eternet girişine,  sağ kısmında ise kulaklık ve mikrofon girişinin haricinde USB girişi eşlik ediyor.

HP ENVY TouchSmart 4 2

Görsel olarak şık bir tasarıma sahip olan bilgisayarın alüminyum gövdesinin aksine klavye kısmında doğal bir renk tercih edilmiş ve klavye aydınlatması ise etkileyici olduğu kadar, gece çalışmayı sevenler için büyük bir kolaylık sağlıyor. Üst kapaktaki renk ise daha koyu bir tonda. Touchpad ise genişliği açısından son derece işlevsel. Yüksek bir ses performansına ve kalitesine sahip olan HP ENVY TouchSmart 4-11110et, 2.17 kg’lık ağırlığıyla Ultrabook dünyasında kendisine ayrıcalıklı bir yer edinmiş durumda.

HP ENVY TOUCHSMART 4 İNCELEMESİ 1

2 Responses

  1. Erdal

    Dokunmatik ekranını çok merak ediyorum sırf bunun için almayı düşünüyorum 🙂

    Cevapla
  2. onur

    bende merak ediyordum optimumda SONY VAİO DUO 11 ve MSI SLİDER S20 vardı kayan klavye dokunmatik ekran vs. hepsini denedim çok güzeller bence alınır ve her kuruşuna değer.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir