HP, android işletim sistemli bilgisayarı Slatebook resmiyet kazandı!

İlk olarak Nisan ayı içerisinde görüntülerine ulaştığımız HP’nin Android işletim sistemli dizüstü bilgisayarı HP Slatebook PC bu hafta içerisinde resmiyet kazandı. 14 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğe sahip olan bilgisayar, 270 nit’e ulaşan arka aydınlatmaya ve dokunmaya duyarlı ekrana sahip. HP Slatebook PC’nin güç birimini 1.8GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Cortex-A15 mimarili Tegra 4 işlemcisi oluşturuyor.

Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışan HP Slatebook PC’de 2GB DDR3 RAM yer alırken, depolama alanı ise 16/32/64GB olmak üzere üç farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Hafıza kart, bir adet USB 3.0 bağlantı noktası, iki adet USB 2.0 ve HDMI girişlerine sahip Android tabanlı bilgisayarda ayrıca 4 adet Beats Audio destekli hoparlör yer alıyor.

hp Slatebook inceleme

HP Slatebook 16mm kalınlığında ve 1.7 kg ağırlığı ile dikkat çekiyor. PC’nin diğer özellikleri ise şöyle; HD web kamera, 802.11b/g/n WLAN ve Bluetooth, 9 saate kadar pil ömrü. Ağustos ayı itibariyle raflardaki yerini alacak olan bilgisayarın fiyatı ise 399 dolar olarak açıklandı.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir