Bugünkü oyunumuz Blizzard imzalı ücretsiz oyun kategorisinde yer alan Hearthstone: Heroes of Warcraft. İsminden de anlaşılacağı üzere oyun birbirleriyle kart düellosuna girişen Warcraft kahramanlarını konu alıyor. Bu kahramanlarda oyundaki dokuz seçilebilir sınıfı temsil ediyor;  Malfurion Stormrage (Druid), Rexxar (Hunter), Jaina Proudmoore (Mage), Uther the Lightbringer (Paladin), Anduin Wrynn (Priest), Valeera Sanguinar (Rogue), Thrall (Shaman), Gul’dan (Warlock) ve Garrosh Hellscream (Warrior).  Bu sınıflar onlarla oynadığımız maç sayısına göre seviye kazanıyorlar.

Warcraft evrenini tanıyanların pek yabancılık çekmeyeceği bu isimlerin her biri oyunda sınıflarının getirdiği kendine has kartlara sahipler. Mevcut kartlardaki sınıfın getirdiği ruhlar bizlere yansıtılıyor. Örnek vermek gerekirse; Anduin’in kartları daha çok sağlık yenileme üzerineyken, Valeera’nın kartları ise daha çok kombo yapmamız üstüne kurulmuş. Oyunun yapımcısı Blizzard bu kart dağılımındaki dengeyi olağanüstü sağlamış ki bu noktada kendilerini tebrik etmek gerekir. Sınıflar arası denge gerçekten üst düzeyde.

Oyunda yapay zeka ile yapılan maçları saymazsak üç farklı maç çeşidi bulunuyor. Birinci maç sisteminde Rank sistemi bulunuyor. Oyuncular bu sistemde kendi kart desteleri ile yarışarak seviye atlamaya çalışıyorlar. İkinci maç türü ise arena maçları… Arena maçlarında her giriş için üç yenilgi hakkımız oluyor ve kazandığımız maç sayısına göre arenada ödüllendiriliyoruz. Üçüncü maç türü ise casual ve düello maçları. Casual’da hiçbir kazanç ve seviye kaybetmeden rastgele insanlarla oynayabiliyor ve düellolarda kayıp ve kazanç olmadan arkadaş listemizdeki kişilerle maç yapabiliyoruz.

Kart oyunlarını sevenler için Hearthstone Heroes of Warcraft’ın kaçırılmayacak bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada oyunun ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir