Google’ın medya akış cihazı Chromecast 6 ülkede daha satışa çıktı!

Mobil arama devi Google’ın yaklaşık bir yıl önce duyurmuş olduğu medya akış cihazı Chromecast; Güney Kore, Portekiz, İsviçre, Avustralya, Belçika ve Japonya’da da satışı sunuldu. İlk olarak sadece Amerika’da satışa sunulan USB bellek boyutundaki yeni akış cihazı Mart ayı sonunda 11 ülkede daha satışa sunulmuştu.

Chromecast 6 özellikelri

Standart bir USB bellek boyutuna sahip olan cihaz, Android, iOS, PC ve Mac modelleri ile de kullanılabiliyor. Chromecast HDMI yuvası sayesinde TV’ye bağlanıyor ve bilgisayar, akıllı telefon ve tabletteki görüntünü TV’ye aktarılmasını son derece basit bir şekilde gerçekleştiriyor. Chromecast günümüzde televizyonlarınızda web medya içeriklerini oynatmanın en kısa yolu olarak gösteriliyor.

Dünyaca ünlü, haftalık yayınlanan Time dergisi tarafından 2013 yılının en iyi 10 aygıtı listesinde bir numaraya layık gösterilen Chromecast’ın ülkemiz kullanıcıları ile ne zaman buluşacağı resmi olarak açıklanmadı. Ülkemizde sınırlı sayıda servis tarafından desteklenecek cihazın önümüzdeki ay içinde ülkemiz pazarındaki yerini alması bekleniliyor. Teknolojik açıdan birçok kolaylık sağlayan Chromecast Amerika’da 35 dolar, Avrupa’da ise 35 Euro fiyat etiketine sahip. Cihazın ülkemizde satışa sunulması halinde 100-125 TL olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir