Galaxy S5’in fabrika çıkış fiyatı Galaxy S4’e oranla daha ucuz!

Güney Kore üreticisi Samsung, geçtiğimiz ay içerisinde yapmış olduğu duyurusunda yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S5’i tanıtmıştı. 2.5GHz hızında çalışan Snapdragon 801 işlemci, 16MP çözünürlüklü kamera ve su geçirmek özellikleri ile dikkat çeken cihaz tasarım, RAM, pil ve ara yüz özellikleri nedeni ile birçok kullanıcıların ağır eleştirilerine maruz kaldı.

Samsung’un yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S5 11 Nisan’da yüze aşkın ülkede satışa sunulacak. Cihazı dair en çok merak edilen konulardan bir tanesi de fiyatının ne kadar olacağı. Geçtiğimiz haftalarda telefonunun tanıtımından önce Galaxy S5’in Galaxy S4’ten 100 dolar daha ucuz olacağı şeklinde haberler ortaya çıkmıştı. Güney Kore’den gelen haberler ise bu rakamın 100 dolar olmasa da, Galaxy S4’e göre makul bir fiyattan satışa sunulacağı yönünde.

Güney Kore’nin önemli sitelerinden biri olarak kabul edilen ZDNet, yaptığı açıklamada Galaxy S5’in fabrika çıkış fiyatının 744 dolar olacağı yönündeydi. Bildiğiniz gibi Galaxy S4 827 dolar satış fiyatı ile piyasaya sunulmuştu.

ZDNet’in verdiği bilgilere göre iki cihaz arasında 83 dolarlık bir fark söz konusu. Ancak bu farkın diğer ülkelere yansıyıp yansımayacağı ise piyasa sunulmasından sonra belli olacak. Galaxy S5’in ülkemizdeki tahmini satış fiyatının ise 2.000 lira üstü olacağını düşünüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir