Galaxy S4 için Android 4.4.2 KitKat sızdırıldı!

Hatırlarsınız ki Google, Android’in son sürümü Android 4.4 KitKat’ı tanıtalı epey oldu. Ancak Samsung tarafından Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 için hala güncelleme yayınlanmamıştı. Bu hafta içerisinde Sammobile sitesi I9505XXUFNAD firmware yapı numarası ile GT- I9505 model numaralı Galaxy S4 için Androdi 4.4.2 KitKat güncellemesinin test sürümünü indirmeye sundu.

Yeni Android 4.4.2 KitKat güncellemesinin dikkat çekici özelliklerine baktığımızda, küçük ara yüzünde şimdiye kadar birçok cihazda kullanılmış olan çok renkli simgelerin yerine beyaz durum çubuğunun kullanıldığını görmekteyiz. Telefon son güncelleme ile birlikte ciddi bir performans artışı gösterdi ve benchmark puanlarında her zamankinden daha yüksek puan aldı.

galaxy s4 android 4.4.2 inceleme

Mobil teknoloji piyasasında büyük yenilikler getiren Samsung, hızlı erişim için kilit ekrana, doğrudan bir kamera kısa yolu ekleyerek kilit ekranı geliştirdi. Böylece kullanıcılar artık müzik dinlerken albüm kapağını tam ekranda görür oldu. Samsung’un klavye düzeni de manzara modunda yazarken kolay ve çok daha hızlı kullanmak üzere geliştirilmiş. Çekirdek Android 4.4.2’de görülen değişiklikler ise şu şekilde: kablosuz baskı, Hangoust SMS/ MMS için stok mesajlaşma uygulaması, yeni emojis desteği ve seçim ayarları altında varsayılanı değiştirme seçeneği.

Yazılım işinden pek fazla anlamayan mobil kullanıcıların, güncelleme yapmamasını ve resmi güncellemeyi beklemelerini tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir