FAR CRY 3: BLOOD DRAGON İNCELEMESİ

1

Aksiyon hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bir gereksinim olmayı başarmış ve izlediğimiz filmlerden tutun oynadığımız oyunlara kadar aradığımız en temel unsur haline gelmiştir. 1980’ li yılların aksiyonunu konu olarak karşımıza çıkan Far Cry 3: Blood Dragon oyunu aradığımız aksiyon, gerçekçilik hissi ve bu gerçekçilik hissini verecek kaliteyi Ubisoft firması bizlere, şerefine binlerce şaka yapılan gün olan 1 Nisan’ da duyurmayı tercih ederek büyük bir ironiyi de beraberinde getirmiştir.

Far Cry 3: Blood Dragon sürümü 80’ li yılların aksiyon filmlerini örnek alarak, zamanın getirisine hem saygı duymuş hem de çok hafiften alaycı bir üslup oluşturarak harika bir aksiyon oyunu olmayı başarmış. Sizler için hazırladığım bu incelemeyi şöyle özetliyeyim; evren çok büyük ve tehlikeli bir nükleer savaştan sonra tabiri caiz ise yıkık dökük bir harabe şeklini almıştır. Siber-asker yani yarı insan yarı makine! -Ki düşüncesi bile büyük zevk veriyor- olan ana kahramanımız Rex Power Colt yönetimini ele alarak, ordumuza ihanet için de bulunan Albay Sloan’ ı yakalamak üzere bir adaya yolculukta bulunuyoruz. Bu muhteşem aksiyon oyununun bizi kendine yaklaştırmasına şaşmamalı! Çünkü gerçek anlam da hikâyeyi aktarışları ve geçiş sahneleri harikulade olmuş. Robocop ve Terminatör gibi filmlere göndermelerde bulunan geçiş sahneleri özenle hikaye için de biz aksiyon oyunu tutkunlarına büyük bir özen ile aktarıldığı gözlenmekte. Ayrıca yine, hikayenin olmazsa olmazlarından olan ara geçiş sahnelerin de gerçekleşen yani yaşanan diyaloglar başka bir deyiş ile konuşmalar son derece esprili bir biçim de bizlere sunulmakta olduğunu görüyoruz ki bu da oyunu daha keyifli hale getirmiş oluyor. Bunların yanında oyunun biz oyuncuları kitlemesin sebep olan ise düşmanlarını alaşağı et ve kızı kurtar gibi replikleri filmin etkisinde ki hava ile ulaştırmasından kaynaklıyor .

Blood Dragon oyununun Far Cry 3’ ten farklı olduğunu söylersek çok ta yanlış bir kelam etmemiş oluruz doğrusu. Grafikte ki farklılığın oyun motoru seçiminde de farklılığa gidildiğini, bunların kanıtının sadece ufak bir sahnesi oluyor adeta.

far cry 3 blood dragon ekran görüntüleri far cry 3 blood dragon ekran görüntüleri 4 far cry 3 blood dragon ekran görüntüleri 3 far cry 3 blood dragon ekran görüntüleri 2 far cry 3 blood dragon ekran görüntüleri 1 far cry 3 blood dragon incemelesi

 

Etiketler

One Response

  1. alp

    bu oyunu alınır bence arkadaş normalinden farklı bir far cry yapılmış bu sefer bakalım nasıl bir şey aldığımda anlarım.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir