En hızlı ve en güçlü Note 3 yakında gelecek!

Güney Kore menşeli mobil teknoloji devi Samsung, Mobil Dünya Kongresi’nde LTE Advanced Category 6’yı tanıtmak için Qualcomm ile işbirliği yaptı. Tanıtım sırasında beşinci nesil Gobi 9 x 35 serisi LTE modem özelliklerini göstermek amacıyla Qualcomm Snapdragon 805 ile güçlendirilmiş bir Galaxy Note 3 kullanıldı.

Qualcomm Snapdragon 805

Söz konusu bu modem LTE Category 6 özelliğini kullanmakta ve çift bant genişliğine sahip. Şu anda tanıtılan mobil cihazların birçoğunda LTE Category 4 özelliği kullanılyor. LTE Category 6 kullanan cihazlarda 300 Mbit / sn ile indirme yapabilmek mümkün. Qualcomm’un demo işlemcisi ile güçlendirilen Galaxy Note 3’te bu hıza ulaşmayı başardı. LTE Category 6, taşıyıcı toplama adı verilen bir teknik kullanarak çalışmakta ve modem bant genişliğini iki katına çıkarmak için iki 20 MHz sinyallerini birleştirir.

Yazılım devi Qualcomm yaptığı açıklamada, bu donanım özellikleri ile Galaxy Note 3’de dahil olmak üzere yeni cihazların bu yıl başlatılacağı ifade edildi. Bu anlamda Samsung tanıtımda Qualcomm ile ortak çalışarak Galaxy Note 3 için zemin hazırlamış oldu. Galaxy Note 3’ün büyük olasılıkla Güney Kore’nin SK Telecom operatörü aracılığı ile satışa sunulması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir