Dünyanın en hızlı microSD kartını Toshiba duyurdu!

Günümüz teknoloji dünyasında mobil cihazlarda en çok aranan özelliklerin başında microSD kart desteği geliyor. Yüksek donanımlara sahip amiral gemilerin sunduğu depolama alanı çoğunlukla yetersiz kalıyor. İşte tam bu noktada kullanıcıların yardımına hafıza karıt desteği yetişiyor. Gelişen multimedya içerikler (4K video) ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar akıllı cihazlar için bir hayli fazla yer kaplamakta. Yüksek kapasiteli ve bir o kadar hızlı hafıza kartları tam bu noktada kullanıcıların can simidi oluyor.

Tokyo menşeli dünyanın en önemli elektronik markalarından biri konumunda bulunan Toshiba, dünyanın en hızlı hafıza kartının tanıtımını gerçekleştirdi. High-Speed UHS-II arayüzünü tercih eden hafıza kartı, serinin bir önceki versiyonu olan UHS-I’e göre içerikleri okumada 2.7 kat daha hızlı iken yazmada da 8 kat daha hızlı bir performans sergiliyor. 32 ve 64 GB’lık iki farklı versiyonu sahip yeni kart çözümünde; 32 GB’lık versiyonu 260MB/s okuma 240MB/s yazma hızını ulaşılırken, 64GB’lik versiyonu ise 45MB/s okuma, 130MB/s yazma hızlarına erişebiliyor.

Fiyatı hakkında henüz net bir açıklama yapılmayan hafıza kartının Mayıs ayı içerisinde Amerika ve Kuzey Amerika’da satışa sunulması bekleniyor.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir