DELL XPS 15Z İNCELEMESİ

1

15 inch’lik ekranlı bilgisayarların teknik olarak kalın olması gerekiyor. Bu güne kadar üretilen tüm 15 inch’lik dizüstü bilgisayarların kalın olarak üretildiklerini gördük. Ancak Dell bu konuya da profesyonel bir yaklaşım getirerek dünyanın en ince PC’si adını verdiği Dell XPS 15z bilgisayarını üretti.Ürünün yan tarafına baktığımızda 24,6 mm inceliğe sahip olduğunu görebiliyoruz. Bu şekilde iddiasını da kanıtlayan Dell bu üründe performans iddiası da ortaya koymuş durumda.

DELL XPS 15z 1

Günümüzde dizüstü bilgisayarlarında en çok kullanılan belleğin 8 GB olduğunu biliyoruz. Dell bu son teknoloji hızlı belleği de XPZ 15z’de kullanarak çok hızlı bir performans sunuyor. Bilgisayarı satın aldığınızda size 4 GB’lık bir belleğe sahip olarak geliyor. Ancak bunu kolayca 8 GB’a çıkarabilirsiniz. Başta da belerttiğimiz gibi ekranı 15 inch olan cihazın ekran çözünürlüğü de oldukça iyi seviyelerde seyrediyor. Ekran çözünürlüğü 1080 piksel olarak sunulmuş durumda. Uzun süreli bil ömrü arzu ediyorsanız bu cihaz tam size göre. Çünkü Dell bu modelde pek çok ürünün sunmadığı bir pil ömrü sunuyor. Dell pil ömrünün 8 saat olduğunu söyleyerek iyi bir alıcı kitlesi yaratmayı başarıyor. Ancak yüksek bir performansla kullanacaksanız pil ömrünün azalacağını da unutmayın.

DELL XPS 15z 2

Yalnız pil ömrü azalsa da yinede uzun süreli bir kullanım imkânı sağlayacaktır. Pek çok dizüstü bilgisayarında görmeye alıştığımız aydınlatmalı tuş takımının Dell XPS 15z modelinde de kullanıldığını görebiliyoruz. Bu tuş takımı ile her türlü ortamda klavye kullanılabiliyor. Bu modelde wi-fi’nin yanı sıra bluetooth desteği de bulunuyor. Son olarak içinde buluna girişlere baktığımızda, 2 adet hızlı veri akışı sağlayan 3,0 usb portlarının bulunduğunu görebiliyoruz. Bunların yanı sıra çoklu kart girişine olanak sağlayan 9’lu kart okuyucunun da üründe bulunduğunu görebiliriz.

DELL XPS 15z

DELL XPS 15Z İNCELEMESİ

Etiketler

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir