DELL INSPIRON 14Z İNCELEMESİ

1

Mobil bilgisayar kullanıcıların en büyük sıkıntısı pil ömrüdür. Dizüstü bilgisayarların belki de en kötü özelliği dışarıda kulanım sırasında pilinin bir anda bitmesi ve kullanıcıyı yarı yolda bırakmasıdır. Ancak günümüz teknolojilerine çok kolay adapte olmayı başaran bilgisayar üreticilerinden Dell yepyeni tasarımlı İnspiron 14z model bilgisayarı ile mobil kullanıcıların imdadına yetişiyor. Dell İnspiron 14z modelinin en dikkat çekici özelliği 7 saate kadar dayana bataryasıdır. Cihazın 2 kilo ağırlığında olması ve 14 inch kalınlığında olması taşınmasını da bir hayli kolaylaştırıyor.

DELL INSPIRON 14Z

Ekranın çözünürlüğü de son derece başarılı olarak tasarlanmış. Depolama alanı açısından da hayal kırıklığı yaşatmayan ürün 640 GB gibi yüksek bir depolama alanı sağlıyor. Ürünün tasarımı da gayet güzel görünüyor. Dış görüntüsünde şık bir tasarım göze çarpıyor. En çok dikkatimizi çeken özelliği ise az bilgisayarda rastlanan 8 GB hız kapasitesidir. Bu hız ile maksimum seviyede bir performans yakalanabiliyor. İşlemcisine değinecek olursak Intel Core 5 işlemcisinin kullanıldığını söyleyebiliriz. Son zamanların en çok tercih edilen 3,0 usb girişinin Dell İnspiron 14z modelinde kullanıldığını görebiliriz. Daha hızlı veri akışı sağlayan usb 3,0 yuvasından cihazda iki adet bulunuyor. Ancak bir adet 2,0 usb girişi de cihazda yer ediniyor. Böylece toplamda 3 usb girişinin olduğunu görebiliyoruz. Bütün özellikleri göz önünde bulundurulduğunda profesyonel denilebilecek bir ürün olduğunu görebiliyoruz. Uzman bilgisayar kullanıcısı iseniz Dell İnspiron 14z modelini seçenekleriniz arasına gönül rahatlığı ile yerleştirebilirsiniz.

DELL INSPIRON 14Z 2

Üründe oyun oynamak ve yüksek ses sağlamak için güzel özellikler de sunuluyor. İçinde bulunan yonga seti ile oyun oynayacaklar için büyük rahatlık sağlanmış. Bu yonga seti ile bütün oyunlar anında ekranınızda yer alabilir ve en sevdiğiniz oyunları sıkıntı çekmeden oynayabilirsiniz. Hem müzik hem de film izlemekten keyif alanlardan iseniz entegre hoparlörleri çok seveceksiniz. Çünkü bu entegre hoparlörler Premium adı verilen bir sistemle donatılmış ve en iyi ses performansını sağlıyorlar. Ürünün içeriğinde wi-fi bağlantısının yanı sıra bluetooth ve Dell kablosuz ağ özellikleri de sunuluyor. Kısacası bu ürün profesyonel kullanım açısında son derece idealdir. Üstelik aynı performanstaki rakiplerine kıyasla oldukça makul bir fiyatla satın alınabiliyor.

DELL INSPIRON 14Z 3

 

 

Etiketler

One Response

  1. almina çak

    inspiron 14z bence güzel yapılmış bir pc,özelliklerde fena değil şahsen beğendim.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir