Bilirsiniz oyun dünyasında bazı oyunlar vardır ve bu oyunlar geliştiricilerin ufak tefek hataları yüzünden kimi zaman bir klasik olmayı kaçırırlar. İşte Castlevania: Lords of Shadow’da bu tarz oyunlardan bir tanesiydi. Castlevania: Lords of Shadow 2’nin çıkacağı duyurulduğunda beklentiler bir hayli büyümüştü. Çoğu oyunsever hack and slash türünde yeni bir devin doğacağını düşünmekteydi. Lord of Shadow 2 çıktı ama bu beklentiler derin bir hayal kırıklığıyla son buldu.

Serinin ilk oyununu oynayanlar bilirler ki oldukça hoş bir hikayesi vardı. Castlevania: Lords of Shadow 2 ise hikayede bekleneni veremiyor. İlk oyunda ana karakterimiz Gabriel Belmont’un Dracula’ya dönüştüğünü ve günümüze kadar hayatta kaldığını büyük bir sürprizle öğrenmiştik. İkinci oyunun hikayesi de işte tam bu noktadan başlıyor. Zobek, elini dünyanın eteğinden çekmiş ve Dracula’dan şeytanı bozguna uğratmasını istiyor. Karşılığında ise Drucula’ya huzurlu bir ölümü vaad ediyor. Oyunda şeytanı alt etmek adına maceraya başlıyoruz.

Castlevania: Lords of Shadow 2’de en büyük hayal kırıklığımızın hikaye olduğunu belirtelim. Serinin ilk oyununa göre bu oyunda yapımcılar deyim yerindeyse kayaya toslamışlar. Oyun boyunca tek amacınız şeytanı öldürmek. Bu uğurda savaşırken karşımıza çıkan yan karakterlerin de başarısız olduğunu söylemeliyim. Yan karakterlerin kötü olması ve hikayenin son bir saate kadar olgunlaşamaması sizi bir hayli sıkıyor. Lords of Shadow serisine yakışmayan bir oyun olduğunu, mümkünse oynamamanız gerektiğini düşünüyorum.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir