Casper VIA CTA-E10-11E İncelemesi

2

Casper akıllı telefon pazarında çizdiği başarı grafiğini tablet piyasasında da sürdürmeye kararlı. Son olarak piyasa sunduğu tablet olan Casper VIA CTA-E10-11E modelini inceleme fırsatı bulduk ve şimdi deneyimimizi sizinle paylaşma zamanının geldiğini düşünüyoruz.

Casper VIA CTA-E10-11E tablette ilk dikkatimizi çeken özelliği tasarım olarak gayet şık bir görüntüye sahip olması. Üstelik işlemci olarak Casper masraftan kaçınmayarak intel atom işlemcisini kullanarak 1,6 Ghz hızda sunulmuş ve tabletin performansını maksimuma çıkarmış. Siyah ve beyaz renkleri ile piyasada satışa sunulan ürünün ekran boyutu 10 inçh. Üstelik ekran HD ekran görüntüsü de sunuyor. Geniş ekranlı ve taşınması kolay tabletleri tercih edenler için düşünülebilir.

Casper VIA CTA-E10-11E 1

Tasarımında görüntü olarak memnun kaldık ancak diğer rakiplerine göre kalın ve biraz ağır olduğunu söyleyebiliriz.  Ağırlığı 660 gram kalınlığı ise 11,4 mm.

Casper VIA CTA-E10-11E 2

Casper VIA CTA-E10-11E tabletini kameralarına da değinecek olursak beklediğimiz performansı alamadığımızı söyleyebiliriz. Ön kamerası 0,3mp arka kamerası ise 2,0 mp. Üstelik arka kamerasının yanında flaşı bulunmuyor.  Adroid tabanlı bir işletim sistemi ile çalıştığı için Google Play’den pek çok uygulamayı sorunsuzca indirebiliyoruz.  Bellek kapasitesi 16 Gb ancak tabletin üzerinde gördüğümüz micro sd kart yuvası sayesinde depolama alanını genişletmeyi başarıyoruz.

Casper VIA CTA-E10-11E inceleme

Test sırasında pil ömrünün 5 saat dayandığını fark ettik. Günümüz tabletlerinin 10 saate kadar pil ömrü sunduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu pil ömrü bize biraz az gibi geldi. Biraz daha fazla şarj süresi olsaydı daha memnun kalabilirdik. Her ne kadar kamerası ve ağırlığı ile bizden eksi puan alsa da Casper VIA CTA-E10-11E  tablet İntel atom işlemcisi bulunduğu ve 3G bağlantısı sağladığı için tercih edilebilen bir tablet olmayı başarıyor.

Etiketler

2 Responses

  1. Enes Öztürk

    Hatali verilmis bir bilgiyi duzeltmek istiyorum. CTA-E10-11E modelinde sim kart yuvasi yok. Dolayisiyla 3G desteklemiyor. Sim kart isareti konmus fakat fabrikasyon olarak acik degil. Anakart uzerinde de sim kart girisi konmamistir.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir