CANON POWERSHOT SX50 HS İNCELEMESİ

1

Türkiye fotoğraf makinesi pazarında Canon’un sahip olduğu büyük pay, piyasaya sürdüğü yeni makinesi Canon PowerShot SX50 ile kendine ayrıcalıklı bir konuma elde ediyor. DSLR piyasasında 50x optik Zoom’a sahip olmasıyla damgasını vuran Canon PowerShot, makineler arasındaki Zoom yarışında ön safhalarda yerini alıyor. Titremeye engel olan akıllı IS Zoom Çerçeveleme Yardımı ile çekilen fotoğraftaki nesnelerin görüntüde kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

CANON POWERSHOT SX50 HS İNCELEME

Manuel modları ve sahip olduğu üstün lens özellikleriyle mükemmel sonuçlar elde edilmesine olanak tanıyan Canon PowerShot SX50, 4,5 Görüntü Sabitleyici özelliğe de sahip. Işığın yetersiz geldiği durumlarda dahi Zoom yapmakta kolaylık sağladığı gibi elde edilen görüntü netliği hayranlık uyandırıcı durumda. Daha net görüntüler elde edilmesine olanak sağlayan akıllı IS özelliği özel tasarım olan Görüntü Sabitleme moduyla birlikte, kullanıcılara yedi farklı seçenek arasında uygun olanı otomatik olarak seçme yardımında da bulunuyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

50x Zoom özelliği kullanıcıların büyük ilgi göstermesinde etkili ve haklı nedenler arasında. Yaratıcı görüntüleme teknolojisine sahip özelliği ile 3ç5 km uzaklıktaki bir nesnenin fotoğrafını çekebilme özelliği sunan lensin bu kadar ilgi görmesi de gayet olağan bir durum. Yüksek ISO’lu görüntü kalitesi ve 12,1 megapiksellik sensörü sayesinde, birçok endişeyi ortadan kaldıran Canon PowerShot SX50 dijital fotoğraf makinesiz saniyede 13 kare fotoğraf çekebilme olanağına sahip. Son derece modern bir tasarıma sahip SX50’nin diyafram aralığı ise F3.4 – F5. 6 Aralığında. Ekranı ise LCD özelliğe sahip ve 461.000 px özelliğinde. En yüksek ISO değeri 6400 olan fotoğraf makinesinin özellikleri bunlarla da bitmiyor.

CANON POWERSHOT SX50 HS İNCELEMESİ 2

Toplam ağırlığı 551 gram olan Canın PowerShot SX50’nin bir diğer yeniliği ise sahip olduğu RAW desteğiyle çekim kalitesini yükseltiyor olması. HDR özellikli motoru ve yüz tanıma özelliği yeniliği dışında uzaktan kumanda çekimlerine de imkân sağlıyor. 315 çekim sürecek bir pil ömrü bulunan makinenin sensör çözünürlüğü 12,1. Boyutları ise120xx91x110 mm’dir.

Etiketler

One Response

  1. alp

    Canon candır can hele bu !! 50x !! zoomu var,alınır bu makine hemde her kuruşuna değer.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir