BLACKBERRY PLAYBOOK TABLET İNCELEMESİ

2

BlackBerry sevenler ve iş dünyası için özel tasarlanmış olan BlackBerry PlayBook Tablet sağlam tasarımıyla göz dolduruyor. 7 inçlik ekranı ve QNX isimli yeni bir işletim sistemine ve sportif bir görüntüye sahip olan tablet çok şık bir tasarıma da sahip. 

BlackBerry PlayBook İncelemesi

425 gram ağırlığa, 1024 x 600 çözünürlüğe ve 130 x 194 mm’lik boyutlara sahip olan BlackBerry PlayBook ’un tek elle kullanımı gayet rahat. Adobe Flash kullanması da önemli bir ayrıntı. 16 GB’lık bir işlemciye sahip olmasının yanı sıra,  çift çekirdeğe sahip ve sistem belleği de 1GB. Cortex A9 işlemcinin hızı ise 1,0 GHz. Tablet üzerindeki GPS özelliği ile de kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

 

Ön ve arka kameraya sahip olan BlackBerry PlayBook’un ön kamera çözünürlüğü 3,0 MP iken, arka kamera 5,0 MP’lik çözünürlüğe sahip. HDMI çıkışı bulunan tabletin, micro USB bağlantısı da mevcut. Arka kamera ile çekilen kameralarda elde edilen fotoğrafların netliği ve keskinliği oldukça başarılı. Güçlü RIM işlemcisi sayesinde 1080p çözünürlükte ve HD kalitesinde çekilen kamera kayıtları ise tabletin sahip olduğu en iyi özelliklerden biri.

BlackBerry PlayBook İnceleme

LCD kapasitif dokunmatik bir ekrana sahip olan BlackBerry PlayBook Tablet, yakınlık ve hareket sensörlerine ve çoklu dokunuş duyarlılığına sahip. Ekrandaki renkler son derece canlı ve net.

 

Harika birçok uygulama desteğine sahip olan PlayBook’la oyun oynarken aynı anda video çekebilmek söz konusu. Tablet içinde bulunan e-book, müzik çalar, oyunlar, saat, sesli not, Adobe PDF Reader, Twitter ve Facebook gibi uygulama kısa yolları bulunuyor. Aynı zamanda Ofis uygulamaları da kullanım dâhilindedir.

 

5300 mAh, lityum iyon batarya kullanılan BlackBerry PlayBook Tablet, müzik, video, oyun gibi durumlarda 6 saat civarında iken daha basit uygulamalarda ise 9 saate kadar dayanıklılığa sahip.

 

Etiketler

2 Responses

  1. alp

    BlackBerry sevenler için özle tasarlandığı belli olan BlackBerry PlayBook Tablet sağlam tasarımıyla göz dolduruyor bence de. 7 inçlik ekranı ve QNX isimli yeni bir işletim sistemi varmış hiç duymamıştım şahsen ve sportif bir görüntüye sahip olan tablet çok şık bir tasarıma da sahip olduğu kesin. BlackBerry PlayBook ’un tek elle kullanımı gayet rahat bencede. Adobe Flash kullanması da önemli bir ayrıntı bence de. 16 GB’lık bir işlemciye sahip olmasının yanı sıra, çift çekirdeğe sahip ve sistem belleği de 1GB. Cortex A9 işlemcinin hızı ise 1,0 GHz. Tablet üzerindeki GPS özelliği ile de kullanıcılara kolaylık sağlıyor bence de çok iyi bu tablet alın derim.

    Cevapla
  2. aylin

    BlackBerry sevenler için özel tasarlandığını her halinden belli eden tasarımıyla göz dolduruyor,çok iyi bence bu tablet alın derim.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir