ASUS TRANSFORMER AIO İNCELEMESİ

Hem PC hem de tablet konumunda tasarlanmış olan Asus Transformer AİO Windows ve android platformlarını birlikte barındırmaktadır. Windows 8 ve android 4,1 Jelly Bean işletim sistemleriyle çalışabilme özelliklerini barındıran Asus farklı kullanım şekillerine sahiptir. 18,5 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunan cihaz masaüstü bilgisayarı iken ekranı tablete dönüştürebilme özelliği de bulunmaktadır.

Asus Transformer AiO 2

18,4 inç büyüklüğündeki ekranı ile full HD çözünürlük sunmaktadır. LED arka aydınlatmaları ve IPS paneli bulunmaktadır. Tablet modunda iken Android işletim sistemi ile çalışabilme özelliği bulunmakta ve dokunmatik ekranı sayesinde hızlı işlem yapabilmenize olanak tanımaktadır.

Asus Transformer AiO 1

 

Geniş görüş açısı bulunmakta ve hızlı tepki vermektedir. Asus Transformer AİO tablet konumunda çalışırken isteğinize göre klavye ve fareden yararlanarak işlem yapabilmenize olanak tanımaktadır. Tek gövdede iki farklı cihaza dönüşebilme özelliği pek çok kullanıcının dikkatlerini Asus’a çevirmesini sağlamıştır. Bilgisayarı tablet olarak kullanmanız durumunda ekran içerisinde yer alan konfigürasyon size yardımcı olmaktadır. 4 çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemci, 2 GB DDR3 bellek seviyesi ve 32 GB’lık disk kapasitesi bulunmaktadır. Arttırılabilir hafıza birimi olarak micro SD kart girişinden yararlanmanız mümkün görülmektedir. Görüntülü görüşme yapmayı sevenler için iki konumda da kameradan yararlanabilme imkanı bulunmaktadır.

Asus Transformer AiO 3

Tablet halinde bluetooth 3.0 desteği bulunan Asus Transformer AİO’nun masaüstü konumunda iken bluetooth 4.0 desteği bulunmaktadır. Mini kulaklık, güç girişi, güç düğmesi, ses butonları barındıran tabletin ayrıca işletim sistemleri arasında geçiş için yararlanabileceğiniz bir düğmesi de yer almaktadır. Tablet konumunda iken Windows 8 işletim sisteminden yararlanabilmeniz amacı ile tablete splashtop streamer yazılımı bulunmaktadır. Asus Transformer AİO tablet ağırlığı 2,4 kilogram ağırlığındadır. Masaüstü olarak kullanırken eğilebilen yapısı ile ekran açısını değiştirebilmeniz mümkündür. Intel Core i5 işlemciye sahiptir. 1 TB’lık disk kapasitesi, 8 GB’lık belleği ve 2 GB’lık ekran kartı bulunmaktadır. Bu muhteşem teknoloji harikası 4324 TL civarındadır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir