ASUS S400CA-CA020H İNCELEMESİ

2

Son zamanların en çok rağbet gören teknolojik ürünleri içinde hiç kuşkusuz Ultrabook’lar önemli bir yer kaplıyor. Her geçen gün yeni özellikler ve donanımlarla karşımıza çıkan Ultrabook’lara bir yenisi de Asus tarafından piyasaya sürüldü. Asus S400CA-CA020H, benzerlerinden ayrılan iki önemli özellikle kendisini gösteriyor. Bunlardan ilki dokunmatik bir ekrana sahip olması, diğeri ise Windows 8 işletim sistemiyle çalışması. Bu iki özellik kullanıcılara farklı deneyimler yaşamaları için fırsat sunuyor.

Tasarım olarak son derece zarif ve şık bir dizayna sahip olan Asus S400CA-CA020H’in ekranı 14 inch genişliğinde. Ekran çözünürlüğü ise 1366 x768 gibi yüksek bir piksele sahip. LED aydınlatmalara sahip olması ve sahip olduğu arayüz ile farklılık yaratan ultrabookun dokunmatik kontrole izin veren ekranı da çok işlevsel ve kullanışlı. Bir çok aplikasyonu parmak uçlarınızda kullanabilmeniz dışında tek bir hareketle  fotoğraflarınıza ulaşabilir, büyütebilir ve paylaşabilirsiniz.  Ekran hassasiyeti çok gelişmiş bir cihaz olan Asus S400CA-CA020H’nin işlemcisi Intel Core i5 3317U. Görüntü bağdaştırıcısı ise HD Graphics 4000 kullanılan cihazın bellek kapasitesi ise 6 Gb ve kullanıcılar için iyi bir performans demek.

ASUS S400CA-CA020H ÜST 3

Cihaz hafifliği konusunda da son derece işlevsel, 1.8 kg’lık ağırlığı ile taşınabilirlik anlamında büyük bir kolaylık sağlıyor. 339 x 239 x 21 mm’lik boyutları ve sol panelde bulunan 2.0’lık USb arabirimi de önemli özellikleri arasında. Kulaklık ve mikrofon için de tek bir giriş kullanılmış. Bellek kart okuyucusunun girişi ise yine cihazın sol kısmındaki panelde bulunuyor. Eternet ve HDMI çıkışlarının bulunduğu sağ panelde ise 3.0’lık bir USB arabirimi de mevcut. Siyah ve gri tonlarının hakim olduğu Asus S400CA-CA020H’nin kapağı alüminyum bir malzemeden yapılmış ve oldukça şık bir görüntüye sahip.

ASUS S400CA-CA020H ÜST 1

Cihazın bir başka eksiğinin optik okuyucu bulunmaması olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan kullanılan Sonic Master ses sitemi sayesinde standart üstü bir özelliğe de sahip. Cihazın 4.0 Bluetooth’u olduğunu da belirtelim.

 

Etiketler

2 Responses

 1. alp

  Her geçen gün yeni özellikler ve donanımlarla karşımıza çıkan Ultrabook’lara bir yenisi de Asus tarafından piyasaya sürüldü. Asus S400CA-CA020H’da hoşuma gidenlerden ,ilki dokunmatik bir ekrana sahip olması, diğeri ise Windows 8 işletim sistemiyle çalışması. Bu iki özellik kullanıcılara farklı deneyimler yaşamaları için fırsat sunuyor.
  Tasarım olarak son derece zarif ve şık bir dizayna sahip olan Asus S400CA-CA020H’in ekranı 14 inch genişliğinde
  olduğu için farklılık yarattığı kesin.Ultrabookun dokunmatik kontrole izin veren ekranı da çok işlevsel ve kullanışlı bence. Bir çok aplikasyonu parmak uçlarınızda kullanabilmeniz dışında tek bir hareketle fotoğraflarınıza ulaşabilir, büyütebilir ve paylaşabilirsiniz. Ekran hassasiyeti çok gelişmiş bir cihaz olan Asus S400CA-CA020H’nin işlemcisi Intel Core i5 3317U. Görüntü bağdaştırıcısı ise HD Graphics 4000 kullanılan cihazın bellek kapasitesi ise 6 Gb ve kullanıcılar için iyi bir performans demek bence çok iyi bu bilgisayar.

  Cevapla
 2. recep

  Her geçen gün yeni özellikler ve donanımlarla karşımıza çıkan Ultrabook’lara bir yenisi de Asus tarafından piyasaya sürüldü. Asus S400CA-CA020H’da hoşuma gidenlerden ,ilki dokunmatik bir ekrana sahip olması, diğeri ise Windows 8 işletim sistemiyle çalışması.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir