ASUS G75V İNCELEMESİ

2

Klasik masa üstü performansında bir laptop isteyenlerin imdadına yetişen harika bir model sunuluyor. İşte o modelin ismi Asus G75V. Bu laptop aslında tamamen bir masa üstü bilgisayarın küçültülerek taşınabilir hale getirilmesi ile oluşturulmuş. Ekran boyutu büyüklüğü ile dikkat çekiyor. Tam 17,3 inçh boyutunda. Ekranı sadece boyutu ile değil çözünürlüğü ile de dikkat çekiyor. Bu ekran mat bir malzemeden yapılmış dolayısı ile ekranda herhangi bir parlama ya da yansıma söz konusu olmuyor. Ayrıca ekranı üç boyutlu ve ful hd olma özelliğini de içinde barındırıyor. Bu laptopun sistem belleği 16 GB. Ancak sabit disklerinin toplam hafızası tıpkı bir masaüstü bilgisayarında olduğu gibi 750 GB.

Asus G75V İncelemesi

Klavyenin geniş bir masaüstü klavye gibi olması kullanım açısından büyük kolaylık sağlıyor. Üstelik diğer laptoplarda olduğu gibi ellerin rahatsız olması durumu söz konusu olmuyor. Tamamıyla eller rahat bir şekilde laptop kullanılabiliyor. Ayrıca gece laptop kullananlar düşünülerek klavye aydınlatılmış olarak yapılandırılmış.

Asus G75V İncelemesi 1

Kaanlıkta yazı yazarken veya oyun oynarken klavyenin aydınlatılmış olması büyük bir kullanım rahatlığı sunuyor. Oldukça fazla özeliği içinde barındıran yüksek performanslı bir laptop olduğu için ağırlığı da o yönde artmaktadır. Asus G75V laptop 4,5 kilo ağırlığındadır. Ancak bu tip laptoplar masaüstü bilgisayarların özelliklerini barındırdıkları için bu ağırlık oldukça normal olmaktadır. Ses performansı konusunda da iddialı bir modeldir. Hoparlör çıkışları çevreye yayılabilecek şekilde hem ön hem de arka tarafta konumlandırılmış. Bu modelde kullanılan üç boyutlu ekran oldukça başarılı. Klavyesinde kullanılan touch pad oldukça geniş. Touch pad’in tuşları da rahat kullanım imkânı sunuyor.

Asus G75V İncelemesi 2

Genelde bu bilgisayarı alanlar oyun oynamak için aldıklarından ekstra bir mouse takmak gerekir. Zaten ekranın üç boyutlu olması oyunların daha keyifli oynanmalarına olanak sağlamaktadır. Ancak üç boyutlunun keyfini yaşayabilmek için özel gözlüğünü de kullanmak gerekir. Gözlük kullanılmadığında oyun oynarken ekran parlama yapabilmektedir. Zaten gözlük Asus G75V modeli ile beraber gelmekte ve aksesuarlarla beraber yer almaktadır.

Asus G75V İncelemesi 3

 

Asus yazılımında da yenilemeler yaparak kullanıcılara farklı deneyimler yaşatmaktadır. Bilgisayarın birçok güzel özelliği bulunmakta ancak olumsuz olan tek yönü bataryasının fazla dayanmamasıdır. Bu yüzden oyun gibi yüksek performans isteyen uygulamaları kullanırken her zaman adaptörün takılması gereklidir.

Etiketler

2 Responses

  1. alp

    Bu bilgisayrın özelliklerinin yanı sıra dış görünüşüde bir okadar mükemmel bence tasarımını yapan arkadaşın eline sağlık 3D ve full hd çok güzel olmuş bencede bilgisayarın depolama kapasitesi bence çok yüksek iyi olmuş.

    Cevapla
  2. recep

    bu tasarım bi harika dostum 😀 valla nediyim özellikler bir başka tasarım bir başka bence çok güzel olmuş tasarım elinize sağlık sitede çok hoşuma gidiyor bu bilgisayarı alacağım ben.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir