ARTES TINY İNCELEMESİ

Tablet piyasasına baktığımızda artık büyük ekranlı tabletler yerine taşınması daha kolay olan mini tabletlerin daha fazla rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle 7 inch tabletler son zamanlarda en çok satan ürünlerin başında geliyor. Neredeyse tüm tablet markalarının atık mini tablet de üretmeye başladığı dikkatimizden kaçmıyor.

Bugün inceleyeceğimiz Artes Tiny model tablet Artes’in en son piyasaya sunduğu kullanışlı ve mini tabletlerden biri. Artes Tiny’e ilk baktığımızda bir İpad mini tutuğumuzu düşündük. Çünkü tasarım itibarı ile Ipad mini ile ortak pek çok özelliği göze çarpıyor. Dış görüntüsü itibarı ile bizden tam not alan Artes tiny 7,85 inch ekrana sahip. Ağırlığı ise mini bir tablet için oldukça uygun sadece 341 gram. Tek elle rahat kavranabilen tablet 139×200 mm boyutları ile karşımıza çıkıyor. Kalınlığı ise 7,5 mm olan tablet bu özelliği ile Ipad mini’den yalnızca 3 mm daha kalın. Ancak bu kalınlık tableti denerken bize rahatsızlık vermediğini rahtlıkla söyleyebiliriz.

ARTES TINY 1

Teknik özelliklerine  göz gezdirecek olursak işlemci hızının 1,2 GHz olduğunu görüyoruz. Kamera açısından da tüm tabletlerde gördüğümüz gibi ön ve arka kamera bulunduruyor. Ön kamera 3,0 mega piksel arka kamerada 5,0 mega piksel olarak tasarlanmış.

ARTES TINY 2

Yaptığımız deneme çekimlerinde arka kamera ile gündüz çekiminin gayet başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz. Ancak flaşı olmadığı için gece çekimlerinde aynı başarıyı yakalayamadık. Ama eklenen kamera fonksiyonlarının tatmin edici olduklarını söyleyebiliriz. Son olarak hafızasını ele alacak olursak dâhili depolama alanının 16 GB olduğunu görüyoruz. Elbette ki bu Android işletim sistemli tabletin bu hafızasını yeterli bulmayanlar için arttırılabilir depolama alanı da eklenmiş. 32 GB’a kadar hafızayı arttırabilmemiz mümkün oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir