Apple’ın akıllı saati iWatch satış rekoru kırabilir mi?

iPhone akıllı telefon sektöründe, iPad tablet sektöründe akıl almaz başarılara imza atarken Apple’da akıllı saati iWatch’ı çıkararak akıllı saat sektöründe başarıyı yakalamak istiyor. iWatch akıllı saatin, Apple tarafından geliştirildiği artık herkes tarafından bilinmekte. Ve bu doğrultuda, iWatch hakkında birtakım haberlerde teknolojiyi yakından takip edenlerle paylaşılıyor. Apple şirketinin Ekim ayında akıllı saatini tanıtması bekleniyor. iWatch ve Apple şirketi hakkında yatırım firması olan UBS tarafından çeşitli bilgiler yayınlandı.

Apple iWatch Fiyatı

UBS tarafından yayınlanan bilgiye göre; akıllı saat olan iWatch’ın, iPad’ın ulaştığı satışa kısa sürede ulaşması bekleniyor. Yatırım firmasına göre, perakendeciler tarafından 300 Dolar’a satılması planlanan akıllı saatin 2015 yılında 21 milyon, 2016 yılında ise 36 milyon gibi rekor satış rakamlarına ulaşabileceğini belirtiliyor. Akıllı saat iWatch’ın satışa sunulması ile birlikte Apple hisselerinde de önemli oranda büyüme gerçekleşecek. UBS yatırım şirketi, Apple’ın 2015 yılında 6.5 milyar dolar, 2016 yılında 11 milyar dolar gibi rakamlara ulaşmasını bekliyor.

Akıllı saat iWatch’ın, OLED ekrana ve iOS 8 işletim sistemine sahip olacağı konusunda birtakım bilgiler bulunuyor. Akıllı saat fonksiyonlarının yanı sıra iWatch, ileri seviye egzersiz takip cihazı olarak da kullanılabilecek. Akıllı telefon gibi teknolojik cihazlara oranla giyilebilir teknoloji cihazlarının daha fazla gündemde olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir