APPLE MACBOOK PRO İNCELEMESİ

1

Apple markasından vazgeçemeyenlerin gözdesi Macbook Pro son zamanların en çok tercih edilen ürünlerinden bir tanesi. Apple Macbook Pro modelleri genelde 13,3 inchlik bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Apple her zamanki geleneğine uygun olarak bu bilgisayarda da dış görünümüne daha çok önem vermiş durumda. Alüminyum kaplama kullanılan cihazlar ısınma ve soğuma sürelerini en aza indiriyor.

APPLE MACBOOK PRO incelemesi

Macbook Pro modelleri çıktıkları günden itibaren pek çok tartışmaya konu olmuş ancak klasik bilgisayarlardan faklı bir kullanım ara yüzü olan cihazın belli bir hayran kitlesi oluşmuş durumda. Ancak kullanımı farklı olduğundan alışmak biraz zaman isteyebilir. Dış görünümünde Apple her zamanki klasik görünümünü kullanmış durumunda. Gümüş renkli kaplamasının yanı sıra ekranın arkasında her zaman olduğu gibi Apple’ın logosunu görebilmek mümkün. Bu logonun bir özelliği var elbette ekranın parlaklığına göre elmanın parlaklığında artıp azalabiliyor. Bu özellik pek çok kullanıcıda şarj ile ilgili bir soru getirebilir. Ancak bu logoda kullanılan enerji kesinlikle pil ömrünü azaltmıyor. Amaç sadece ekranın parlaklığını arkadan görebilmektir. Bataryası ile ilgili bir ayrıntı da eklenmiş.

APPLE MACBOOK PRO incelemesi 1

Apple Macbook Pro kapalı durumdayken yan tarafta bulunan led ışıklar sayesinde ne kadar pili olduğunu görebilmek mümkündür. Apple Macbook Pro modellerinde bataryalar çıkarılamıyor. Macbook’a dâhili alarak bulunuyorlar. Cihazın yan kısmında bir DVD oynatıcı ve DVD writer bulunmaktadır. Bu DVD writerin yazma ve okuması gerçekten de çok hızlı. Bütün Macbooklar’da kullanılan klavyeler genelde aynı olmaktadır.

APPLE MACBOOK PRO incelemesi 2

Apple bu dizilimi ve boyutu her zaman aynı standartlarda tutarak kullanıcılara, bir üst modeli almak istediklerinde alıştıkları klavyelerle çalışmalarına devam etmesini sağlıyor. Dâhili mouse sinde ise klasik bilgisayarlardan farklı olarak trackpad kullanılıyor. Çoklu tuş kullanımına sahip olan bu dâhili mouse daha hızlı bir kullanım sağlıyor. Ancak bundan hoşlanmayanlar Apple’ özel olarak tasarladığı mouse’lerden birini edinebilirler.

One Response

  1. alp

    bu bilgisayar bir harika dostum 😀 neyse açık ve net konuşayım bu bilgisayar her türlü alınır bence çok güzel bir görüntüsünün yanı sıra özellikleri de muhteşem bence ama tek bir sorun var fiyatı çok yüksek tamam hadi iphone filan anlarım pahalı olmasını da bunu anlamıyorum arkadaş.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir