Apple iPad Mini 2 İnceleme

Apple ipad mini ilk ürünü ile büyük ses getirmişti. Fakat ilk üründe görüntü kalitesi gibi önemli bazı eksiklikler vardı. Tasarımı ile kullanıcılarını büyüleyen apple ipad mini inceliği ile de kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başarmıştı. Apple iPad mini 2 ipad mini’nin 2. Versiyonu olarak karşımıza çıktı. Tüm eksiklikleri giderilmiş olan, kaliteli ekran görüntüsü veren ve en önemlisi retina ekran teknolojisi ile tasarlanan Apple iPad mini 2 kullanıcılarını kendisine hayran bıraktı.

Apple iPad Mini 2 İnceleme 2

Apple, yeni keşfettiği retina ekran özelliğini, bu tablette başarı ile sergilemiş durumda. Retina ekran teknolojisinin, insanın gözünden daha yüksek çözünürlükte olduğu iddia ediliyor. Retina ekran teknolojisinin daha başarılı görünmesinin sırrı, birim başına daha fazla pixel düşmesi. Bu tür ekranlarda, pixeller gözle fark edilmeyecek kadar küçük olduğu için kaliteli bir görüntü meydana getirmekte.

Apple iPad mini 2’ye, ilk versiyonuna oranla ağırlığı ve kalınlığı bakımından ufak değişiklikler yapılmış. Tabletin köşelerinin yuvarlaklığı, tableti elinizde tutarken rahat etmeniz için tasarlanmış. Tabletin hoparlörleri alt kısımda yer alıyor.

Apple iPad Mini 2 İnceleme1

Apple iPad mini 2 retina ekranlı küçük dev kasım ayı içinde piyasaya sürüldü. İlk çıktığından bu yana oldukça fazla ilgi gören bu tablet, apple hayranlarının beğenisini topladı. Özellikle görüntü kalitesi açısından beğenilen bu tablet film izlemek ve resimlere bakmak için biçilmiş kaftan.  Bunun yanında kitap okumak, sunum hazırlamak ve not almak gibi birçok işte kullanmak mümkün. Gittiğiniz her yere götürmek hafifliği sayesinde sizi dizüstü bilgisayarı taşımak gibi büyük bir yükten kurtarıyor.

İlk versiyonu 7,9 inçken, Apple iPad mini 2 9.7 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Multi touch teknolojisi, FaceTime HD kamerası, İsight kamerası ve retina ekran özellikleri ile birçok rakibini geride bırakıyor.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir